Szyby

STAPID SILENCE

STAPID SILENCE jest dźwiękoizolacyjnym, laminowanym szkłem bezpiecznym, zapewniającym wyjątkowy poziom dźwiękoizolacyjności, podczas gdy szkło laminowanie zapewnia bezpieczeństwo i ochronę. Specjalna folia akustyczna PVB zapobiega wibracjom oraz eliminuje problem krytycznych częstotliwości i wysokich dźwięków. Szyby ze szkłem STAPID SILENCE produkowane są na zamówienie, aby dopasować go do wewnętrznych i zewnętrznych warunków i potrzeb.. Szyby zespolone CLIMAPLUS oraz CLIMATOP SILENCE to szyby ze szkłem STAPID SILENCE, w którym pomiędzy szklanymi taflami umieszczona jest specjalna folia dźwiękoszczelna. Szyby zostały zaprojektowane dla podniesienia komfortu akustycznego we wnętrzach, poprzez dodanie właściwości dźwiękoizolacyjnych, termoizolacyjnych oraz zabezpieczających.

BIOCLEAN

BIOCLEAN jest szkłem samoczyszczącym, które składa się z tafli bezbarwnego szkła pokrytego niewidoczną powłoką mineralną o własnościach fotokatalitycznych i hydrofilnych. Powłoka z tlenków metali idealnie przylega do powierzchni szkła, nadając mu bardzo wysoką wytrzymałość, a tym samym długą żywotność. Usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych na zewnętrznej powierzchni szkła odbywa się dzięki działaniu promieni UV zawartych w świetle dziennym oraz wody.

COOL-LITE SKN

COOL-LITE SKN to rodzina selektywnych, przeciwsłonecznych szkieł powłokowych. Charakteryzuje się znakomitymi parametrami obniżania ilości energii słonecznej, jaka dostaje się do pomieszczeń przez fasadę budynku. Powłoki SKN mogą być nanoszone na szkło bazowe PLANICLEAR jak również ekstra białe DIAMANT. Użyta w zespoleniu CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN powłoka jest zawsze na drugiej pozycji (patrząc od zewnątrz budynku) i występuje w wersji tradycyjnej i/lub do hartowania (II). Na-noszona jest na powierzchnię szkła w procesie napylania „offline”.

www.glassolutions.pl

Pilkington

Kiedyś mówiono, że szkło samoczyszczące to nierealny sen. Po przeprowadzeniu programu intensywnych badań, firma Pilkington, wynalazca procesu produkcji szkła metodą float i czołowy producent szkła, spełnia ten sen oferując szkło Pilkington Activ™. Wyjątkowa formuła dual action wykorzystuje siły przyrody, aby zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń organicznych na szkle, co daje praktyczną korzyść - bardziej przejrzyste, lepiej prezentujące się szkło, bez konieczności częstego mycia. Na tej stronie internetowej można znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące szkła Pilkington Activ™ i jego działania. Co to właściwie jest szkło samoczyszczące?? Pilkington Activ™ to zwyczajne szkło pokryte od zewnątrz specjalną powłoką, o wyjątkowym podwójnym działaniu (dual action). Pod wpływem działania światła dziennego, w powłoce zachodzą dwa rodzaje reakcji chemicznych. Po pierwsze, rozkładane są skupiska zanieczyszczeń organicznych, po drugie, woda deszczowa spływając po szkle równą warstwą, zmywa uwolniony brud. Czy specjalna powłoka zmienia wygląd szkła? Szkło oglądane pod pewnym kątem charakteryzuje się nieco większym efektem lustrzanym niż zwykłe szkło i ma lekko niebieski odcień. Poza tym, wygląda jak każde inne. Jaka jest jej trwałość? Testy wykazały, że powłoka jest równie trwała jak samo szkło. Czy powłokę można zarysować lub zetrzeć? Powłoka dokładnie przylega do szkła - zostanie więc uszkodzona tylko w przypadku uszkodzenia powierzchni samego szkła, na przykład przez ostre przedmioty, ścierne środki czyszczące lub wełnę stalową. Nasze testy potwierdziły również, że powłoka nie odbarwi się ani nie będzie się łuszczyć. Czy jest przyjazna dla środowiska? Tak. Powłoka zawiera nieszkodliwe substancje chemiczne, występujące powszechnie w gospodarstwie domowym, na przykład w paście do zębów i farbie. W rzeczywistości, ze względu na użycie niewielkiej ilości środków czyszczących potrzebnych do utrzymania szkła w czystości, szkło Pilkington Activ™ jest bardziej przyjazne dla środowiska niż zwykłe szkło.

www.pilkington.com

Created by: ncoder.pl